Czy kupic dziecku używane buty?

Nadchodzi wiosna i pora zmienić ciepłe kozaki i śniegowce naszych pociech na wygodne trampki czy adidaski. Pytanie tylko – jakie? Ceny markowego obuwia dziecięcego zaczynają się od 140zł i w górę. Ale jest ekonomiczne wyjście z sytuacji – zakup butów używanych.

Dobra marka to podstawa.

Handel używanymi butami dziecięcymi kwitnie, wystarczy zajrzeć na allegro czy portal olx.plksgh

– Handluję butami w internecie i wiem, że najlepiej sprzedają się dobre marki z opisem „noszone jeden sezon” albo „kilka razy na nogach” – mówi Ewa, mama 5cio-letniej Sary i 3-letniego Karolka. – Kupuję dzieciakom buty za 200-300 zł i sprzedaje za połowę ceny.

– Odkupuję buty od znajomej, która ma czteroletniego syna, o dwa lata starszego od mojego Maćka. Ona kupuje drogie markowe obuwie, a ja w zależności od zużycia płacę 30-50 % ceny zakupu. Czasem za 100-150 zł mogłabym kupić nowe buty, ale mam przekonanie, że droższe modele są lepiej wyprofilowane.
Matka chłopca cieszy się, że dziecko ma dobre markowe obuwie. A że z drugiej ręki? Tym się nie chwali.

Czy to chłopiec czy dziewczynka?

Dwuletni Kamil też nosi używane buty – nie markowe, po czteroletniej siostrze. „Bywa, że ktoś na ulicy powie: „O, jaka ładna dziewczynka” – opowiada mama dzieci. Od obcej osoby nie wzięłabym butów za darmo, ale po córce mam mniejsze opory. Wiem, jak długo każda para była noszona i że córka jest zdrowa”.

Co na to lekarz ortopeda?kids

Jeżeli buty były długo i regularnie noszone, nie ma znaczenia czy są markowe, czy też nie. Absolutnie nie powinno się ich nosić. To bardzo ryzykowne, szczególnie gdy używa ich dziecko z deformacją stopy czy koślawością nóżek. Pod wpływem noszenia buty również ulegają deformacji i na pewno dobrze nie wpłyną na stopę kolejnego użytkownika

Odnośnie zakupu obuwia używanego przez internet – nie wiadomo, kto tych butów używał, ani czy było to jedno dziecko, czy dwoje. Nie mamy pojęcia, czym i jakie choroby skórne lub zakaźne przechodził poprzedni właściciel. Niesie to wiele niebezpieczeństw dla zdrowia naszych pociech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>