Jak rozpoznać podrobione trampki Converse?

Lato w pełni i na mieście zaroiło się od trampek. Wielkie triumfy kolejny już  sezon świętuje marka Converse – buty dostępne są wszędzie: w galeriach handlowych, małych sklepikach i w intrenecie.  Wszędzie niby te same, model i kolor ten sam, podobna cena jednak trampek trampkowi nie równy.

Jak rozpoznać podrobione trampki Converse?

Jak więc rozpoznać fejki? Poniżej kilka wskazówek:

  1. Jeden z kluczowych znaków oryginalności obuwia Converse to logo – zawsze klasyczna gwiazda z napisem ALL STAR CONVERSE, Chuck Taylor – bez dodatkowej, fikuśnej grafiki lub napisów. Co najważniejsze naszywka powinna znajdować się po wewnętrznej stronie buta.
  2. Kolejnym istotnym punktem zaczepienia to nosek trampka – a dokładnie jego zazwyczaj czarna oblamówka. Powinna być w postaci starannej linii ciągłej. Podróbki mają zazwyczaj nieregularna linię.spot-fake-converse-3
  3. Na tyle i języku  logo ALL STRAR pisane tłustym drukiem – cienki, rozciągnięty druk to stu procentowa podróbka! W nowych modelach wprowadzono dodatkowo napis CONVERSE.
  4. Podeszwa z szerokimi, jednolitymi tłoczeniami, pośrodku powinno znajdować się odlane logo Converse, w rogu charakterystyczna gwiazdka.Jak rozpoznać podrobione trampki Converse?
  5. Staranność szwów i jakość wykonania buta.

 Go original or go home :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>