Jak usunąć brzydki zapach z sandałów?

Po kilku tygodniach upałów i wysokich temperatur pojawia się pewien problem… mianowicie coś zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Spocone stopy, kurz i zbierający się brud powodują, iz nasze stylowe i wygodne sandały stają się zbyt smrodliwe aby je gdziekolwiek założyć. Nie ma się co śmieć powąchaj swoje własne.

brudne sandały

 

Jak więc pozbyć się smrodu z letniego obuwia? 

Na szczęście zapobieganie brzydkim zapachom w naszych sandałach jest wbrew pozorom łatwe i  niedrogie. Sztuczka polega na tym, aby zneutralizować bakterie rozwijające się w cieple i wilgoci podeszwy wewnętrznej buta oraz na naszych stopach.

Oto instrukcja jak krok po kroku poczuć świeżość naszego obuwia:

Krok I

Posyp wkładkę wewnętrzną buta na całej długości sodą oczyszczoną i pozostaw ją na noc. Rano potrząsając sandały lub używając suchej szmatki pozbądź się białego proszku z obuwia. Teraz możesz założyć swoje letnie sandały.

Krok II 

Napełnij piętę czystej rajstopy lub pończochy świeżym żwirkiem dla kota, zawiąż na supełek i umieść pakunek na wkładce sandała bezpośrednio na pięcie. Pozostaw na noc.

Żwirek dla kota świetnie wchłania nawet najbardziej intensywne, niechciane zapachy.

Krok III

Spryskaj wnętrze sandała sprejem dezodoryzującym lub dezynfekującym po każdym noszeniu. Takie spreje nie tylko eliminują nieprzyjemny zapaszek, lecz także mogą zapobiegać rozwojowi bakterii powodujących nieprzyjemny zapach w obuwiu.

Krok IV

Po powrocie do domu pozostaw swoje spocone i mokre sandały na zewnątrz do wyschnięcia, jednak pamiętaj nie w pełnym słońcu, a w pośrednim świetle.klapki-dr-martens-ada-strong-blue

 
Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>