Sposoby na rozbicie butów

rozbicie butówPamiętam jak moja mama ciągle powtarzała, aby nie nosić za małych butów. Zawsze zastanawiałam się dlaczego? Będąc fanatykiem moich ślicznych czarnych lakierek z uroczą kokardką na przodzie ubrałam je, pomimo, iż były już za małe. I wiecie co? Bardzo bolało.. zaskoczenie… ? Podobnie dzieje się dzisiaj – na wystawie przecudne pumpy w kolorze nude – ostatnia para, rozmiar 37,5. To tylko pół centymetra.. tylko albo aż.. !

Ty też dopiero co kupiłaś/eś nowe buty, a teraz marzysz tylko o tym, aby je zdjąć?
Zamiast zagryzać zęby i czekać aż obtarcia i odciski się zagoją – rozciągnij je. Oto kilka starych, dobrych sposobów:

1. Pamiętaj! Butów nie można moczyć w wodzie, aby je rozciągnąć. drewniany prawidłaW takich przypadkach najlepszym, choć nie najszybszym, sposobem na ich rozbicie jest zastosowanie drewnianego prawidła do rozciągania obuwia.

2. Równie dobrym specyfikiem, który może zastąpić wodę jest alkohol. Zmiękcz obuwie, wcierając w materiał odrobinę alkoholu (jeżeli to ich nie zniszczy).  rozbicie butów alkoholDelikatnie masuj, dopóki materiał nie stanie się bardziej miękki. Drogie buty najbezpieczniej spryskać sprayem rozciągającym obuwie, np. Kiwi Shoe Stretch. Spray działa dość szybko, ale należy zachować ostrożność w przypadku jego kontaktu ze skórą, gdyż może powodować uczulenie.

3. Stary i niezawodny sposób na maławe buty to ubieranie do nich grubych skarpetek. Chodzenie w taki sposób pozwala na najbardziej pewne i efektowne rozbicie butów. Po tej ciężkiej pracy należy się nam relaksacyjny masaż stóp i jesteśmy gotowi do wyjścia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>